B grupas vitamīni enerģijai – alternatīva enerģijas dzērieniem

Pastāsti par mums saviem draugiem

Moms ceļā vienmēr meklē ātrus enerģijas vairošanas veidus gan pašiem, gan saviem bērniem. Lai gan lielākā daļa cilvēku automātiski vēršas pie kafijas vai enerģijas dzērienu, ir veselīgākas un dabīgākas iespējas. Daži vitamīni patiesībā ir pazīstami ar spēju atbalstīt ķermeņa dabisko enerģijas ražošanu. Piemēram, daudzi B vitamīni uzskata par “enerģijas vitamīnu”. Tomēr ir vairāki B vitamīni, tāpat kā ir vairāki citi dabīgi savienojumi, kas palielina enerģiju.

Apskatīsim dažas uzturvielas, kas var palīdzēt palielināt enerģiju bez jebkādām pievienotajām ķīmiskajām vielām, kas satur dažus enerģijas dzērienus.

Kādi ir B vitamīni?

Astoņi dažādi B vitamīni veido to, ko sauc par B-kompleksu. B-kompleksie vitamīni ir zināmi pēc to skaita, lai gan tiem katram ir arī tehnisks nosaukums. B vitamīni ir:

  • Vitamīns B1 (tiamīns)
  • B2 vitamīns (riboflavīns)
  • Vitamīns B3 (niacīns)
  • B5 vitamīns (pantotēnskābe)
  • Vitamīns B7 (biotīns)
  • Vitamīns B9 (folāts vai folskābe)
  • Vitamīns B12 (kobalamīns)

Enerģijas B vitamīns: vislabākā dabiskā alternatīva enerģijas dzērieniem Katram B vitamīnam ir sava funkcija, taču kopumā organisms izmanto B-Complex vitamīnus, lai palīdzētu enerģijas ražošanā. Šie vitamīni palīdz pārveidot pārtiku enerģētikā, īpaši ogļhidrātu. Gremošanu laikā ogļhidrāti, kurus mēs regulāri patērējam mūsu uzturā graudu, pastas, augļu un cietes dārzeņu veidā, tiek sadalīti glikozes formā. Glikoze ir viens no mūsu ķermeņa dabiskajiem enerģijas avotiem, un B vitamīni palīdz šim procesam.

B vitamīni dabiski rodas dažādos pārtikas produktos, un jūs varat saņemt pietiekamu daudzumu, izmantojot veselīgu un līdzsvarotu uzturu. Pārtikas produkti, kurus, iespējams, jau ēd jūsu ģimene, piemēram, veseli graudi, vistas, olas, rieksti, avokado, lapu zaļumi, brokoļi un tomāti, ir visi B vitamīnu avoti.

Ja jūsu grafiks ne vienmēr ļauj pilnībā pagatavot ēdienus, vai, ja Jums rodas vajadzība pēc enerģijas palielināšanas starp ēdienreizēm, jūs varētu apsvērt B vitamīna papildinājumu. Īpašiem B vitamīniem ir papildinājumi, piemēram, biotīns vai folskābe, bet ir arī B kompleksa piedevas, kas nodrošina visus astoņus.

Citi dabas enerģijas avoti

B vitamīns ir lieliski piemērots enerģijas palielināšanai, vienlaicīgi nodrošinot, ka jūs un jūsu ģimene saņem pietiekami daudz no šīs svarīgās uzturvielas. Daži minerāli, piemēram, kālija un magnija , arī ir labs enerģijas avots. Kālijs jo īpaši palīdz atbrīvot dabisko enerģiju no pārtikas.

Kofeīns

Enerģijas B vitamīns: vislabākā dabiskā alternatīva enerģijas dzērieniem Kad cilvēki domā par enerģijas pastiprinātājiem, viņi parasti domā par kofeīnu. Kofeīns ir dabiska viela, bet tā ir stimulējoša viela. Kofeīns darbojas, aktivizējot jūsu centrālo nervu sistēmu. Savukārt tas palīdz apkarot nogurumu un uzlabo koncentrēšanos un uzmanību.

B vitamīns un citi enerģijas taupīšanas vitamīni nav stimulanti. Daudzas no šīm uzturvielām darbojas, atbalstot jūsu ķermeņa dabisko enerģijas ražošanu. Kofeīns parasti ir vairāk populārs, it īpaši starp cilvēkiem, kas žonglē darbu, ģimeni un visu pārējo, jo tas ir tūlīt iespaidīgs. Kofeīns var iedegties tik 15 minūtes un ilgst sešas stundas.

Tad tur ir “avārijs”, kuru jūs, iespējams, pieredzējāt. Kad kofeīns nēsā, jūs varat justies ļoti noguruši un vēlmi vēl paātrināt, lai jūs pārējo dienu pārceltos. Kofeīns ietekmē ikvienu citādi, taču daži no trūkumiem var būt bezmiegs, nemiers, aizkaitināmība un pat ātra sirdsdarbība.

FDA ierosina, ka vidējā dienas deva kofeīnam ir 300 mg dienā – apmēram divas līdz četras tases kafijas. Kafija ir dabisks kofeīna avots, tāpat kā tējas, piemēram, zaļā tēja un yerba mate. Kofeīns bieži tiek pievienots enerģijas dzērieniem, kurus mēs iegūsim nākamajā sadaļā.

Citi augi un ekstrakti

Kofeīns var būt enerģiju bagātinoša viela, par kuru vispirms domājat, taču ir vairāki citi enerģijas avoti, kurus bieži pievieno tējām, enerģijas dzērieniem un piedevām. Tie ietver:

  • Ir vienpadsmit šķirnes žeņšeņa augiem. Saknes bieži izmanto kā augu stimulantus, palīdzot samazināt nogurumu un veicināt garīgo skaidrību.
  • Guarana vai Brazīlijas kakao ir Dienvidamerikas augs, kas satur savienojumu, ko sauc par guaranīnu, kas ir kofeīna radinieks. Viens grams guarānas ir vienāds ar 40 mg kofeīna.
  • Taurīns ir aminoskābe, kas atbalsta smadzeņu attīstību. Tas ir dabiski atrodams gaļā, jūras veltēs un pienā.

Enerģijas dzērieni: ieguvumi un trūkumi

Enerģijas B vitamīns: vislabākā dabiskā alternatīva enerģijas dzērieniem Enerģijas dzērieni ir kļuvuši ļoti populāri starp cilvēkiem, kuri nepārtraukti pārvietojas: strādājošām mātēm, kurām pusdienlaiks jāpalielina pirms skolēnu uzņemšanas no skolas; vidusskolu sportisti meklē savu spēli; koledžas studenti pirms eksāmena velk visu iesācēju. Saprotams, kāpēc enerģijas dzērieni ir tik daudzi. Bieži vien rezultāti ir tūlītēji. Kaut arī dažreiz enerģijas dzēriens ir labs, atkarībā no tiem var nodarīt vairāk kaitējuma nekā laba.

Atšķirībā no dabiskajiem enerģijas avotiem, kas palielina barības vielas vai pat uztura bagātinātājus, enerģijas dzērieniem bieži ir piedevas, kas jums nav nepieciešamas, piemēram, augsta fruktozes kukurūzas sīrups, mākslīgie garšaugi un konservanti. Šīs sastāvdaļas nav tikai enerģijas dzērieni, bet, ja jums ir labāks veids, kā iegūt savu stimulu, kāpēc ne izmēģināt to?

Varbūt lielākais enerģijas dzērienu trūkums ir iemesls, kāpēc tie sākotnēji var parādīties tik efektīvi: daudzums. Redzi, daudzi enerģijas dzērieni satur dabiskās sastāvdaļas, par ko mēs tikko apspriedām: kofeīnu, guarānu, taurīnu un žeņšeņu. Tas ir daudzums , tomēr tas var radīt uzacu.

Enerģijas dzērieni strādā tik ātri, jo satur ļoti daudz šo sastāvdaļu. Sešās unces tasi kafijas var būt 80 līdz 120 mg kofeīna, bet 12 unces enerģijas dzēriens var saturēt vairāk par 150 mg! Garantija, kas saistīta ar kofeīnu, bieži vien netiek iekļauta kofeīna mērījumos. Un tas ir tikai kofeīns; Enerģijas dzērieni parasti ir pildīti ar lielām daudzām stimulējošām piedevām, ieskaitot dabiskos cukurus, piemēram, saharozi un glikozi. Dažos enerģijas dzērienos ir arī B vitamīni.

Tagad, kad mēs esam pētījuši dažādus veidus, kā iegūt tik ļoti nepieciešamo enerģijas palielinājumu, kas, jūsuprāt, vislabāk ir jūsu ģimenei? Enerģiskajiem dzērieniem, kafijai un tējai ir laba mērenība, taču dabiskie enerģijas avoti vienmēr ir labāki. Iekļaujot uztura bagātinātājus, kas satur enerģiju palielinošus vitamīnus, var būt labs veids, kā atbalstīt ķermeņa enerģijas ražošanu, nevis stimulējošus līdzekļus, kuriem var būt vairāk īstermiņa rezultātu.